Rekreačné poukazy

Oddýchnite si s rekreačnym poukazom u nás. Naša ponuka najlepších pobytov:

Vyberte si z našich domácich pobytov na minimálne 2 noci, alebo výhodných pobytových balíkov na ktoré môžete využiť rekreačný poukaz. Ušetriť tak môžete až 275€.

Na pobyt v Grand hotel*** Bachledka Strachan môžete využiť rekreačné poukazy od vášho zamestnávateľa. Prinášame vám presný postup, ako si tieto poukazy uplatniť
Ako využiť príspevok na rekreáciu od zamestnávateľa
1
Ak ste zamestnaný vo firme s viac ako 49 zamestnancami a odrobili ste v tejto spoločnosti aspoň 24 mesiacov, môžete svojho zamestnávateľa požiadať o príspevok na rekreáciu na Slovensku – tzv. rekreačný poukaz.
2
Vyberte si z našich pobytov s minimálnou dĺžkou 2 noci. Rekreačný poukaz je možné využiť na jeden, alebo viac pobytov počas kalendárneho roka, a to do maximálnej výšky 275 € / kalendárny rok.
3
V Grand Hotel**** Bachledka Strachan môžete buď zaplatiť prostredníctvom karty a po úspešnom overení dostanete ubytovací voucher a faktúru – zamestnávateľovi už nemusíte nič dokladovať. Alebo v prípade, že váš zamestnávateľ nevyužíva elektronický rekreačný poukaz, najneskôr do 30 dní od skončenia rekreácie mu predložíte účtovný doklad (faktúru) od nás, na ktorom je uvedené vaše meno, termín pobytu a celková cena pobytu alebo pobytového balíka.
4
Zamestnávateľ vám preplatí 55% z celkovej sumy, ktorú ste u nás za pobyt zaplatili, do maximálnej výšky 275 €. Ak ste nevyužili celý rekreačný poukaz na jeden nákup, môžete príspevok na rekreáciu využiť aj pri ďalšom nákupe našich domácich pobytov. Za rok máte celkovo nárok na 275 €, takže si ich určite nenechajte ujsť.
FAQs - najčastejšie otázky ohľadom rekreačných poukazov a príspevkov na domácu dovolenku
Kedy mám nárok na príspevok na rekreáciu na Slovensku?
Nárok na príspevok má každý zamestnanec (súkromný, verejný aj štátny), ktorý pracuje vo firme s viac ako 49 zamestnancami aspoň 24 mesiacov a má pracovný pomer uzatvorený na základe pracovnej zmluvy (dohodári nemajú zákonný nárok na príspevok – zamestnávateľ môže príspevok poskytnúť dobrovoľne). Príspevky môžu využiť aj živnostníci, ktorí si ich môžu dať do nákladov a ponížiť základ dane.
Ako mám požiadať o príspevok na rekreáciu?
Po absolvovaní pobytu prinesiete zamestnávateľovi účtovný doklad (faktúru) za pobyt, a z neho je zamestnávateľ povinný vám preplatiť 55 % celkovej sumy, do maximálnej výšky 275 € / rok. Originál faktúry musí obsahovať názov zariadenia, kde sa rekreácia, alebo celý pobytový balík uskutočnil s minimálne dvoma prenocovaniami, meno zamestnanca, termín a cenu pobytu. Doklad vystaví recepcia hneď po úhrade.
Aká je hodnota rekreačného poukazu?
Zamestnávateľ je povinný prispievať zamestnancovi sumou 55 % výdavkov na rekreáciu, najviac však v sume 275 € za kalendárny rok. U zamestnanca, ktorý má dohodnutý pracovný pomer na skrátený úväzok sa maximálna suma rekreačného poukazu na rekreáciu zníži v pomere zodpovedajúcom kratšiemu pracovnému času.

Sledujte nás na Instagrame

@strachanresort Zobraziť Instagram